136755601_10222040859243850_862263879419

בואי אמא

אמהות בצהוב מתלוות לאמהות על המשמר למשמרות מחאה בתחנות המשטרה - ביום רביעי רחובות  בימי חמישי באר-שבע, קריית מלאכי, זבולון בקריות. אימהות באפוד צהוב מצטרפות לאימהות האתיופיות שמזה 4 שנים מפגינות מדי שבוע מול תחנות משטרה ברחבי הארץ. הן מלוות את ילידיהם כאשר הם יוצאים לבילוי, כאשר הם נוהגים, כאשר הם יושבים על ספסל בגינה. שיטור יתר, משטור גזעני המבוסס על דעות קדומות וחוסר ידע  והבנה קהילתית  הוא פעולה אלימה של המשטרה והתפקיד שלנו להתנגד לה. 

בְּרִית האִמָּהוּת

אימהות היא אתר של עוצמה ומקור למהפכה // אראלה שדמי

"אימהות ופוליטיקה אינן נתפסות עוד כשני קטבים שיש לבחור ביניהם. השילוב ביניהן משקף לא רק את העובדה שאימהות הן אזרחיות שוות זכויות ושזכותן להשתתף בכל דיון ציבורי,  אלה שבחוויות של נשים - כמורות, כלסביות, כמפרנסות, ובייחוד כאמהות טמונה תרומה ייחודית לשיח הציבורי לתרבות הפוליטית ולהסדרים החברתיים.  

ישנו כאן ניסיון ברור לחלץ את האימהות מהגדרה הפטריארכלית ולנסות להגדירה במונחים משחררים, אשר נובעים מהחוויות ומנקודת המבט של נשים: האימהות יכולה להיות מובנת כמקור לעוצמה של נשים ולהתנגדות למוסדות פטריארכליים. האמהות אינה נתפסת כאידיאל הרחום, הבתולי והדאגני, כפי שההבניה החברתית הפטריארכלית  רואה אותה  [...] אלה כסוכנת פעילה

(agency) של גדילה, אחריות והתעצמות, כעמדה ביקורתית [...] כתפיסה חלופית של האנושיות."

אראלה שדמידרך אם, הוצאת רסלינג, 2015

50% דורשות 50%

כי הגיעה העת לעמוד בראש המאבק בפוליטיקה הישנה !!!

אנחנו תובעות ייצוג שווה בכל המפלגות. אנחנו מבקשות לשים סוף להדרה, אפליה ודיכוי. אנחנו דורשות פוליטיקה שבה כל אזרחית ואזרח שוות ושווים בפני החוק.

אנחנו לא מוותרות על פוליטיקה של יושרה.

50% דורשות 50%
כי בלעדינו אין יותר!

"בְּרִית האמׇהוּת" היא התארגנות סולידרית נשית המייצגת עמדה פוליטית ומוסרית שיש בה מחויבות עמוקה לעתידם של כל הילדים והילדות. לעתידו של המקום שאנו חיים וחיות בו. לדמותה של החברה שלנו. זוהי עמדה של אחריות עמוקה, סרבנות עיקשת לפחד וכוחנות.

על כן אנו, המייצגות למעלה מ 50% מאוכלוסיית ישראל כרתנו ברית עם ארגונים חברתיים ותנועות מחאה בישראל וקוראות להחלפת השלטון ודורשות ייצוג שוויוני לנשים בכל המפלגות, בממשלה ובכנסת ישראל.

כעת, על סף מערכת בחירות רביעית תוך שנתיים, ולאחר תשעה חודשים של ניהול כושל של משבר בריאותי, כלכלי, חברתי ופוליטי מהקשים שידענו אנו, "ברית האמׇהוּת", נפעל בנחישות ובהתמדה מעכשיו ועד ה-8 בפברואר המועד האחרון להגשת רשימות המפלגות למען

50% נשים במקומות ריאליים ברשימות הרצות לכנסת

!בואי נדבר על זה

בואו! נדבר על זה. כי מגיע לנו "חדר משלנו", ובעצם, "חדרים משלנו"; מרחבים בטוחים ופתוחים בהם נוכל לעבד ביחד חוויות ותחושות, אלימות שספגנו או שהיינו עדות לה - בגוף ובנפש. מרחבים לתעל אליהם את האדרנלין שלא נותן מנוח, את התסכול והכעס, התשוקה והרעיונות להמשך הפעילות. אז במיוחד בשבילנו, האמהות, המתייצבות שוב ושוב בהפגנות ובצעדות, בצמתים ובחמל"ות הגיבוי והתקשורת, יצרנו את המרחבים האלה. כל אחת יכולה להצטרף בימים ובשעות שנוחות לה. אז בואו להכיר, לדבר, לחשוב וליצור יחד הווה בטוח יותר ועתיד טוב יותר

אתם הפקרתם אנחנו נגונן 

"אין שמש ללא צל, וההכרח הוא כי נדע את הלילה."
 

היה לנו לילה ארוך. מרגש. כואב. אלים.

לילה שכולו גאווה בבנים ובנות שלנו.

לילה שבו עמדנו ביחד!
 

בשורת המחאה - אתם הפקרתם ואנחנו נגונן!

#אלבר_קאמי

אני רואה אותך 

כולנו שמנו לב שבמהלך הפגנות המשטרה, כולל השוטרים על אזרחי (הסמויים) מצלמת ומתעדת ללא הרף.

מי יכול היה להעלות על הדעת שכל זאת במטרה לקבץ פנקס תמונות של דמויות מובילות אותם יוכלו לזהות ולעכב ולעצור עם עילה ובעיקר בלעדיה, כפי שנעשה בשבועות האחרונים.

שיטה זו אינה חדשה והנה, עכשיו מיישמים אותה גם עלינו, אזרחים שומרי חוק שחטאו בשמירה על הדמוקרטיה.

גם אנחנו אספנו ונאסוף את פרצופיכם ושמותיכם בקטלוג תמונות של שוטרים ובבוא היום, לכשיאיר האור, הם יתגלו ויוצאו מהמחשכים אליהם התדרדרה משטרת ישראל.

 אנו מנהלות קמפיין מחאת רשת נגד פנקס התמונות של משטרת ישראל בפרסום קטלוג תמונות של שוטרים.ות.

באפוד  צהוב 

כולנו מגויסות עכשיו לעמוד ביחד ולהצטרף לקמפיין #אמהות נגד אלימות המשטרה ברשתות החברתיות, בעמידה משותפת במשמרות המחאה בתחנות המשטרה, בהפגנות, בבתי משפט, בתקשורת בהם נצעק בשקט ונסמן את לאלימות ללא אלימות