סנ"צ ונצ"מ נתנו את ההוראה

Updated: Feb 4

זהו מכתב לשוטר שלחץ על הכפתור ושילח זרם מים עוצמתי לעבר הנקודה בא עמדתי עם עוד א.נשים, מבוגרים, ילדים, צעירים וצעירות, נשים ותינוקות.


בן כהן


אני יודע שאתה רק ממלא פקודות. ככה בונים מערכת צבאית ומשטרה, שבשעת הצורך של אסון או פיגוע - ימנעו אותו. במקרים כאלה ניתנת פקודה וצריכים לבצע אותה. גם אני הייתי חייל בצנחנים, גם אני קיבלתי פקודות וביצעתי אותן. אני באמת מנסה מאתמול להבין ולעכל את הסיטואציה ואני לא מצליח. האם כשישבת בעמדה שלך בתא הסגור (והיית יחסית גבוה), ראית אזור "מלחמה"? תנסה להיות כן עם עצמך, מה בדיוק ראית?האם ראית א.נשים עם סכינים, אקדחים, רובים, פצצות? האם שמעת זעקת קרב "קדימה להסתער על "האויב" והגבת? מה ראית למען השם?


בטח שמעת מרחוק, כמו חבריך השוטרים, את השירים של התהלוכה ואת הלמות התופים של הצועדים שהתקרבו לרחוב הצר.


ראית את הא.נשים צועדים בשלל צבעים החל מהבגדים, דרך הדגלים, המדבקות, הצוללות - אלו לא היו צבעי מלחמה - אלה היו צבעים וקולות של תהלוכה שמחה של א.נשים, כמו שמתקיימת בכל שבת.

אלה היו א.נשים שצעדו על מנת להביע מחאה, לגיטימית, צודקת ובעיקר מחאה חוקית!


אני רוצה לספר לך שמתחת לכל מיצג של צוללת מנופחת, ישנם אנשים שאוחזים בו בידיהם. אוחזים ושרים כל הדרך "גוש אחד ביחד ננצח" אלה ידיים של אנשי עמל, נשות חינוך, לפעמים ידיים של ילדים וילדות המממשים את מה שהם למדו בשיעורי האזרחות בבית הספר - מהי דמוקרטיה ועל הזכות להפגין.