מרתון #דוקואלימות הראשון בישראל

Updated: Jun 30

מרתון ישראלי ONLINE לסרטי אלימות המשטרה וכוחות הביטחון

360 שעות של סרטוני וידאו המתעדים אלימות שוטרים כנגד אזרחים ואזרחיות מפגינים, במוקדי הפגנות שונים ברחבי הארץ במהלך השנים 2021-2020.

צילום: בן כהן

#דוקואלימות

מה גורם להם ולהן לקום בבוקר, לצאת בבוקר לעבודה כשוטרים.ות ולסיים אותו כעבריינים.ות לכאורה? המרתון הזה הוא הזדמנות להתבונן באופן מרוכז בהיבטים המעשיים ובאמצעים היום יומיים של אלימות השוטרים והשוטרות, לראות את הקווים שנחצים, להבין את הבלבול בין הזיה למציאות ולהביט בטראומה הממשית של עדות "מן השטח".

#דוקואלימות מרתון ישראלי ראשון בעולם, יעלה מדי יום, החל מיום שני 21/06 (היום הארוך ביותר בשנה) במשך 15 ימים מרתון (360 שעות) של סרטי וידאו קצרים המתעדים אלימות משטרתית וצולמו בעת ההפגנות בבלפור, באום אל פאחם, בשער שכם, בשייח' ג'ראח, בתל אביב - יפו, בראש העין, לוד ועוד.

הסרטונים צולמו בזמן אמת, על פי רוב על ידי מפגינים, צלמים ועיתונאים עצמאים, שהיו שם, כשהם מביטים דרך עין העדשה בעיני הקצינים והשוטרים בזמן מעשה. התיעוד לא מנע מלובשי המדים לבצע את מעשיהם האלימים. המצלמים לא נתנו לפחד לנהל אותם. הם הגיבורים שעמדו בחזית אחת עם הקורבן ועשו את המעשה הדמוקרטי והלא אלים. הם תיעדו.