כשלילדים שלנו אין אופק

לנו אין מה להפסיד

אנחנו האמהות של שנת 2020 "עומדות על כתפי ענקיות". פועלות ברוחן ובהשראתן של ארבעת האמהות התנכ"יות, "ארבע אמהות" שהוציאו את הבנים שלנו מלבנון, "נשים בשחור" שפעלו נגד האלימות נגד נשים, "אמהות על המשמר" של הקהילה האתיופית ו"אמהות למען החיים" של המגזר הערבי ישראלי. אנחנו אמהות חילוניות, דתיות, ערביות יהודיות ונוצריות. 
 

אנחנו אמהות בכל הגילאים, הצבעים והשפות. אנחנו האמהות הביולוגיות, החורגות, הגרושות, האלמנות והחד הוריות. אנחנו האבא ואמא של כל הילדים והילדות.

אנחנו דואגות!

מטרתנו לגרום למדיניות השימוש בכוח מופרז של המשטרה להיות לא לגיטימית, לא מקובלת ודחויה על ידי החברה. השוטרים הכפופים למדיניות זו גם הם קורבנות של אלימות שיטתית לא פחות מבנותינו ובנינו שסופגים בגופם ובנפשם את עוצמת הכוח הפיזי המופעל נגדם על לא עוול בכפם.

אלימות המשטרה בישראל הינה אלימות פוליטית, מגדרית וגזענית המסמנת אוכלוסיות הנאבקות על זכויותיהם הלגיטימיות והדמוקרטיות כאויבי הציבור. ידענו וראינו את התנהגות המשטרה מול הפגנות של חרדים, אתיופים, ערבים, נכים, עובדים זרים ופליטים – מול כל אחת מהקהילות התנהלות השוטרים היתה אלימה פוגענית ושקרית.

שנים של אלימות משטרתית ואנחנו התנהגנו כבנות יענה והעדפנו לתת למשטרה מרחב פעולה מתוך מחשבה שלנו זה לא יקרה.​

לא עוד. המשטרה חייבת להחליף את תבניות החשיבה הארגוניות שלה. השוטרים חייבים ללמוד מהו תפקידם כשומרי סדר וחוק ותוך ציות לצווי בית המשפט.

 

אנחנו כאן מתוך כבוד למוסדות השלטון וכדי להפסיק את המסורת שאלימות היא כלי עבודה. אנחנו כאן כדי לדאוג שהמשטרה תבצע את תפקידה בהתאם לחוק ולא בהתאם לאינטרסים פוליטיים. על המשטרה לשמור על כולנו. להגן על חייהם וביטחונם כל אזרחי ותושבי המדינה ללא הבדל וללא הבחנה פוליטית.

המאבק שלנו על התודעה מתחיל ברשתות החברתיות 

הקול שלך שלך יכול להדהד את המאבק באלימות כמו סופה במדבר

 

עומדות קרוב רואות רחוק - כרוניקה של מחאה 

עורכות: נורית שרת, דפנה עפרון, חמוטל גורי

ספרו לנו, שתפי אותנו בחוויות, במחשבות, עדויות, בכתב ובתמונות

עשי לייק בדפים שלנו בפייסבוק, טוויטר, 
 

דברי וספרי על המאבק שלנו בקבוצות פייסבוק, טוויטר ווצאפ, בטלגרם 
 

שתפי וצייצי את הפוסטים בבלוג - הזמיני חברות!

  • Facebook
  • Twitter
  • Tumblr Social Icon